Koučeris šiuolaikinio žmogaus gyvenime

Koučeris šiuolaikinio žmogaus gyvenime

„Kas tas koučeris?“ — paklausi Tu. Visų pirma — tai nelietuviškas žodis. Antra, tik nedaugelis žino, ką jis reiškia. Nors sėkmingai dirbančių koučerių Lietuvoje yra ne viena dešimtis. 

Koučeris (angl. „coach“) — tai profesionalas, kuris valdo specialias klausimų uždavimo technikas, leidžiančias maksimaliai panaudoti žmogaus potencialą, paskatinti jį užsibrėžti ambicingus tikslus, numatyti veiksmus tikslams pasiekti ir užtikrinti vidinį balansą darbiniame ir asmeniniame gyvenime.

Koučeris klientui teikia grįžtamąjį ryšį, kuris padeda įveikti vidinį pasipriešinimą ir greičiau judėti į priekį.

Koučingas (angl. „coaching“, liet. „ugdomasis vadovavimas“) — tai unikali asmeninio efektyvumo vystymo metodika, kuri padeda žmogui gyvenime daryti teigiamus pokyčius, mobilizuojant jo vidinį potencialą.

Ar dabar aiškiau? Leisk pasidalyti su Tavimi mano asmenine patirtimi.

Pradėjusi dirbti su profesionaliu koučeriu net neįtariau, kaip tai pakeis mano gyvenimą. Darbą pradėjome nuo tikslų apibrėžimo. Koučeris manęs paklausė, kokius tikslus sau keliu. Turėjau keletą su darbine veikla susijusių tikslų, kuriuos ir pasakiau. Tačiau bendradarbiaujant su specialistu tie tikslai keitėsi. Supratau, kad kai kurie mano tikslai yra primesti visuomenės, šeimos, draugų, kolegų. Vadinasi, juos pasiekusi laimingesnė netapčiau. Koučeriui padedant taip pat supratau, kad galiu pasiekti kur kas daugiau mano vertybes atitinkančių tikslų, be to, per trumpesnį laiką. Atsirado didesnis pasitenkinimas tuo, ką darau. Kiekvieną rytą keldavausi su gera nuotaika, nes žinojau, ką noriu tą dieną nuveikti. Beje, keitėsi ne tik darbinė sritis, bet ir asmeninis gyvenimas. Koučeris man padėjo surasti vidinį balansą, kurio taip trūko! Taigi kryptingai veikdama sėkmingai išplėtojau savo veiklą, gerokai padidinau pajamas, ėmiau profilaktiškai rūpintis savo sveikata, atradau daugiau laiko sau ir savo pomėgiams.

Dar labiau sustiprėjo pasitikėjimas savimi, nes rezultatai buvo tikrai stulbinantys!

Įdomiausia tai, kad koučeris man nė karto nedavė jokio patarimo. Nors aš jo ir prašiau. Kiekvieną kartą jis specialiais klausimais paskatindavo mane pačią atrasti priimtiniausius būdus, kad būtų pasiektas vienas ar kitas tikslas. O kai pati rasdavau sprendimus, labai lengvai prisiimdavau atsakomybę už jų įgyvendinimą ir veikiau su džiaugsmu. Tiesa, koučeris kiekvieną kartą nuoširdžiai džiaugdavosi mano pasiekimais, o tai dar labiau skatino judėti į priekį.

Supratusi, kad koučingas yra tokia unikali asmeninio efektyvumo technika, nusprendžiau pati ją perprasti ir išmokti, kad galėčiau padėti ir sau, ir kitiems — savo artimiesiems ir klientams. Taigi baigiau koučingo mokyklą ir dabar vedu individualias koučingo sesijas bei seminarus ir esu labai patenkinta matydama, kokie svarbūs pokyčiai vyksta žmonių gyvenime padedant koučingui. Neatsitiktinai sėkmingiausi pasaulio verslininkai, sportininkai ir mokslo žmonės dirba su profesionaliais koučeriais — jie tiki, kad tokiu būdu gali pasiekti daugiau ir per trumpesnį laiką.

Lietuvoje koučingas vis labiau populiarėja, vis daugiau žmonių, užuot skundęsi dėl susidariusios situacijos arba pasyviai stebėję tai, kas aplink vyksta, aktyviai ieško būdų, kaip situaciją pakeisti.

Pagrindiniai koučingo principai teigia, kad:

  • Kiekvienas žmogus turi neribotą potencialą.
  • Kiekvienas žmogus tiki, kad jis gali daugiau.
  • Kiekvienas žmogus giliai viduje žino būdus, kaip pasiekti daugiau. Belieka užduodant specialius klausimus padėti jam tuos būdus atrasti.

Koučeris Tavęs nemokys ir neduos patarimų. Jis tiesiog tikės Tavo potencialu ir padės Tau pačiam juo patikėti. Jis paskatins Tave įsigilinti, kokios yra Tavo vertybės, ko gyvenime nori pasiekti, kokia gyvenimo kokybė Tave tenkintų, ir padės paruošti veiksmų planą Tavo tikslams pasiekti. Negana to, jis bus tas draugas, kuris džiaugiasi Tavo pergalėmis, negaili pagyrimų ir nuolat skatina judėti į priekį.

Kiek ilgai truks jūsų bendradarbiavimas, priklausys nuo Tavęs. Čia nėra jokių taisyklių. Paprastai vienas susitikimas trunka 1–1,5 val., o jų dažnumas — abipusio susitarimo reikalas.

Kartą vienas mano seminaro dalyvis paklausė: „Tai ką, dabar jau be koučerio negalima gyventi? Yra madinga turėti asmeninį koučerį?“

Atsakau: „Galima gyventi ir be koučerio. Jei esi patenkintas tuo, ką turi, arba pats moki save motyvuoti siekti daugiau ir turi užtektinai ryžto per numatytą laiką pasiekti užsibrėžtus tikslus, išlaikai balansą tarp asmeninio ir darbinio gyvenimo, tai galiu su Tavim tik pasidžiaugti!

Tačiau jei esi nepatenkintas esama situacija — gal nebepatinka darbas, netenkina asmeniniai santykiai, trūksta laisvalaikio ar pinigų, sveikata trukdo judėti į priekį, viską turi, bet nesijauti laimingas — jei jauti, kad gali daugiau, jei esi pasiruošęs daryti pokyčius, bet vis nesiryžti, pamąstyk, gal metas kreiptis į profesionalų koučingo specialistą, kuris Tau padės?

Agnė Zinkevičiūtė

Mokymų trenerė, koučingo specialistė, šokio judesio praktikė.

Komentarai

    Norėčiau pakeisti savo gyvenimą iš paprasto darbininko į investuotoją arba verslininką, kuris būtų finansiškai laisvas, bet nežinau, kaip ir nuo ko pradėti…

Palikite komentarą