Noriu gyventi pilnavertį gyvenimą

Noriu gyventi pilnavertį gyvenimą

Skubi, leki ir niekur nespėji? O gal turi labai daug laiko ir tiesiog nuobodžiauji?

Turi daug pinigų, nežinai, kaip juos apsaugoti? O gal visai neturi pinigų ir nė neįsivaizduoji, iš kur jų gauti? Tau sekasi darbe, tačiau netenkina asmeninis gyvenimas? O gal viską turi, bet tai nedžiugina? Ei, o gal esi tiesiog laimingas?

Pagalvok, ar gali būti geriau? O ar tu nori, kad būtų geriau?

Kokiu balu nuo 1 iki 10 įvertintum savo dabartinį gyvenimą?

Ką reikėtų padaryti, kad tavo paskirtas balas pakiltų vienu punktu?

Jei galėtum keisti vieną dalyką gyvenime dabar pat, ką pakeistum?

Ko savo gyvenime nori daugiau?  O ko nori mažiau?

Kas tu būsi po penkių/dešimties metų?

Tokius ir panašius klausimus užduodu žmonėms, kurie tiesiog nori gyventi geriau. „Geriau“ kiekvienas supranta labai skirtingai. Iš pradžių užtenka, kad žmogus suvoktų, kad jis gali gyventi geriau. Ir patikėtų, kad būtent jis gali turėti viską, apie ką pajėgia drąsiai svajoti. Teigiami pokyčiai prasideda nuo vieno mažo, rodos paprasto žingsnelio – išsiaiškinimo, ko tiksliai aš šiame gyvenime noriu. Visa kita yra technikos klausimas☺  Žinau, kad tik nedidelė dalis žmonių leidžia sau sustoti ir skirti laiką būtent savo norų išsiaiškinimui, pajautimui giliai viduje, kas aš šiandien esu? Kur aš šiandien esu? Kas aš noriu būti? Kur aš noriu būti?

Skubi, leki, vejiesi laiką, jauti, kad gyveni nepilnavertį gyvenimą, tačiau neatrandi laiko sustoti ir įvertinti savo gyvenimą iš šalies… Prisiimti atsakomybę už tai, kas vyksta tavo gyvenime. Juk visa tai, ką šiandien turi, pritraukei būtent tu!

Natūralu, kad kiekvienas žmogus nori gyvenime pasiekti daugiau. Kodėl ne visi pasiekia? Manau todėl, kad vieni žino, ko nori, ir kryptingai to siekia, kol pagaliau pasiekia, o kiti žino, ko nori, dažnai pasižada sau siekti vieno ar kito tikslo, netgi užsirašo tuos tikslus, tačiau pamiršta veikti. Tam, kad gyvenime pasiektum vieną ar kitą tikslą, būtina imtis veiksmo. Neužtenka vien svajoti. O ar moki svajoti? Ar prisimeni, kaip tai darei vaikystėje? Kai dar nežinojai, kas yra įmanoma, o kas ne. Kas trukdo dabar daryti taip pat? Įsitikinimai? Patirtis? Baimė? O jei patikėtum, kad viskas gali būti taip, kaip tu to nori? Kaip pasikeistų tavo gyvenimas?

Tu gali pradėti kurti teigiamus pokyčius jau šiandien! Patikėk, tu tai gali! 

Jei manai, kad vienas pats nesusitvarkysi, nenuleisk rankų! Tu gali rasti pagalbininką, kuris tau padės susipažinti su tavo tikruoju AŠ, išgirsti, ko tavo tikrasis AŠ nori, ir pasiekti tai, ko tu iš tikrųjų nori. Ne, tai – ne stebukladarys. Tai – gyvenimo koučeris. Dirbdamas su juo, stebuklus kursi tu. Tu atrasi savyje nepanaudotą potencialą (tu juk žinai, kad gali daugiau), susikursi motyvaciją, pajusi energijos antplūdį, per trumpesnį laiką pasieksi žymiai daugiau nei iki šiol. O svarbiausia –išlaikysi gyvenimo balansą. Koučeris tau padės, judant link vieno ar kito tikslo, matyti bendrą vaizdą, kad netektų nusivilti pasiekus aukštumų darbinėje srityje, suvokti, jog nebeliko šeimos arba nuo pernelyg didelio krūvio sušlubavo sveikata. Koučeris padės atrasti tuos įsitikinimus, kurie tau trukdo judėti į priekį (o jų turime kiekvienas) ir parodys, kaip jų atsikratyti. Su koučeriu atrasi savo tikrąsias vertybes. Jomis paremtų tikslų sieksi žymiai lengviau. Koučeris nuoširdžiai džiaugsis tavo pasiekimais, palaikys tave, kai tau to reikės. Suteiks tau grįžtamąjį ryšį.

Ar norėtum pabandyti? Ar esi pasiruošęs gauti daug klausimų ir savyje ieškoti atsakymų su koučerio pagalba?

Jei taip, tu tikrai atrasi tą koučerį, su kuriuo tau bus malonu ir naudinga dirbti. Kur ieškoti? Gali tiesiog užsukti į Lietuvos koučerius vienijančios Šiaurės Europos koučingo asociacijos tinklalapį www.neca.lt.

Tu esi vertas gyventi pilnavertį gyvenimą! Ir gali pradėti jau šiandien!

Agnė Zinkevičiūtė

Mokymų trenerė, koučingo specialistė, šokio judesio praktikė.

Palikite komentarą