Svajonė ir tikslas: esminiai skirtumai

Svajonė ir tikslas: esminiai skirtumai

Ar galima išmokti svajoti? Svajoti ir pasiekti tai, apie ką svajojame?

O galbūt yra tokių žmonių, kurie nemoka svajoti? Pasirodo, yra! Ir jų daug!

Ne laukti, o veikti

Jeigu tenkiniesi tuo, ką Tau pasiūlo gyvenimas, tenka konstatuoti: deja, Tu nemoki svajoti. Nes gyvenimo pasiūlymai — baisiai nevienareikšmiai: tai gali būti labai naudingi dalykai, o kartais — visiškos nelaimės. Tuomet pradedi kaltinti likimą, aplinkybes, draugus, artimuosius, ir nė nesusimąstai, kad visa tai, kas vyksta Tavo gyvenime, gera ar bloga, pritrauki Tu pats!

Todėl verta apsispręsti: leisi kitiems valdyti savo gyvenimą ar vis dėlto valdysi jį pats?

Dirbdama sutinku daug įvairių žmonių. Mėgstu juos stebėti, su jais kalbėtis, analizuoti. Vieni jų itin sėkmingi, kiti — mažiau, vieni spėja viską, kiti — nieko, vieni uždirba daug, kiti — mažai, vieni labai laimingi, kiti — visiškai pasidavę… Prieš kelerius metus supratau vieną svarbų dalyką: žmogus be tikslų nėra laimingas. Jam sunku rytais keltis, trūksta energijos, jo gyvenimas tarsi eina pro šalį. Kai tokio paklausiu, kaip norėtų gyventi, paprastai gaunu įdomios informacijos: pašnekovas gali papasakoti, ko norėtų, tačiau kažkodėl nesiima jokių veiksmų, kad tie norai būtų realizuoti, ir tenkinasi tuo, ką turi.

Svajonė ar tikslas?

Kuo skiriasi svajonė ir tikslas? Svajonė neturi konkretaus termino. Jei sakai, kad kada nors gyvenime norėtum gyventi nuosavame dviejų aukštų name, tai — tik svajonė. Jei svajonei suteiksi laiko terminą, per kurį nori svajonę pasiekti, jau turėsi tikslą. Taigi tikslas galėtų skambėti taip: „Aš gyvenu nuosavame dviejų aukštų name Vilniaus apylinkėse nuo 2010 metų rudens.“

Svarbu tikslą užrašyti:

  • pirmuoju asmeniu (pradėk žodžiu „AŠ“),
  • esamuoju laiku,
  • kiek įmanoma konkrečiau ir
  • nepamiršti laiko termino!

Nenuostabu, kad daugelis nedrįsta kelti ambicingų tikslų. Jie leidžia sau svajoti tik apie tai, ką mano galį pasiekti. Ir taip, deja, patys save apriboja. Kodėl? Todėl, kad bijo suklysti, bijo nesėkmės. Bijo kitų kritikos. Drąsūs žmonės leidžia sau svajoti apie, atrodytų, neįmanomus dalykus. Ir, didelei kitų nuostabai, anksčiau ar vėliau pasiekia tai, apie ką svajojo!

Kodėl taip yra? Kodėl vieni svajoja ir nieko nepasiekia, o kiti SVAJOJA ir turi viską? Pasirodo, neužtenka vien tik svajoti. Būtina VEIKTI! Atkakliai, kas dieną eiti tikslo link. Ir neišsigąsti sunkumų, kurie būtinai pasitaikys kelyje. Paprastai kuo tikslas didesnis, tuo sudėtingesnės kliūtys laukia. Tačiau jei nepasiduosi, galiausiai pasieksi ambicingąjį tikslą ir jausies nugalėtoju!

Nori pakeisti savo gyvenimą? Tai labai paprasta!

Imk lapą popieriaus ir surašyk viską, apie ką gali leisti sau svajoti. Negalvok, ar tai įmanoma. Tiesiog drąsiai rašyk.

Tuomet prie kiekvieno punkto parašyk, kodėl Tau svarbu tai pasiekti. Kuo daugiau priežasčių sugalvosi, tuo didesnę motyvaciją susikursi tikslui pasiekti.

Neišsigąsk, jei pasirodys, kad dalis iš Tavo tikslų po šių pastabų pasirodys nebereikšmingi. Gali tiesiog jų atsisakyti.

Tuomet prie likusių tikslų įrašyk laiko terminą.

Štai Tavo tikslų sąrašas. Belieka kartais jį iš naujo perskaityti. O dar geriau būtų, jei tuos tikslus perskaitytum po kartą kasdien, iš viso 21 dieną. Tai veikia!

Turėdamas galvoje tikslus, imsi pastebėti informaciją, kurios reikia tikslams pasiekti, pritrauksi žmones, kurie Tau galės padėti, uždirbsi reikiamus pinigus, pagaliau — tobulėsi. Ryžtinga veikla keičia gyvenimus. Aš tai patyriau, kodėl nepatyrus ir Tau?

Nuoširdžiai linkiu sėkmės keičiant gyvenimą į geresnį!

Agnė Zinkevičiūtė

Mokymų trenerė, koučingo specialistė, šokio judesio praktikė.

Palikite komentarą